• eForensics Magazine
 • Hakin9 Magazine
 • Pentest Magazine
 • Software Developer's Journal

Article

 • Baner_konkurs_2014

  9. edycja konkursu na najlepsze prace dyplomowe z zakresu innowacyjnych rozwiązań internetowych

  Innowacyjne rozwiązania internetowe – autorzy prac dyplomowych podejmujący ten temat mogą wziąć udział w konkursie organizowanym już po raz dziewiąty przez firmę e-point SA (www.e-point.pl). Na najlepszych czekają nagrody finansowe.

  More
 • Wirtualizacja41-500x295

  Zapraszamy na Capgemini IT T@LK!

  Zapraszamy na Capgemini IT T@LK, jedyne w swoim rodzaju spotkanie panelowe ekspertów z obszaru Wirtualizacji.

  More
 • Nsn-_drzwi_otwarte

  Drzwi Otwarte w Nokia Solutions and Networks

  Europejskie Centrum Oprogramowania i Inżynierii to jeden z najszybciej rozwijających się oddziałów firmy Nokia Solutions and Networks. Kolejny rok to kolejne wyzwania dla naszych inżynierów.

  More
 • Fb_krakow

  KARIERA IT – SPOTKANIE DLA SPECJALISTÓW

  Zarabiasz odpowiednio jak na branże IT ? Zapraszamy 24 maja do Krakowa na Kariera IT. Świetna praca, dobra zabawa i ciekawe warsztaty – w programie: SQL, zarządzanie bezpieczeństwem, SCRUM i druk 3D, a do tego najlepsze firmy regionu i ich projekty – przyjdź, bądź na bieżąco, spędź świetny dzień. http://careercon.pl/karierait/2014/krakow

  More
 • Katowice

  zapraszamy 5 kwietnia do Katowic

  Świetna praca, dobra zabawa i ciekawe warsztaty – zapraszamy 5 kwietnia do Katowic na Kariera IT. W programie: SQL, zarządzanie bezpieczeństwem, SCRUM, prototypy, testy automatyczne i druk 3D, a do tego najlepsze firmy regionu i ich projekty – przyjdź, bądź na bieżąco, spędź świetny dzień. http://careercon.pl/karierait/2014/katowice

  More
 • Laureaci_listy_najlepsze_miejsca_pracy_polska_2014

  24 Najlepsze Miejsca Pracy w Polsce

  8 firm z branży IT, 5 firm z sektora handlu detalicznego, 4 firmy reprezentujące farmację i biotechnologię, 3 firmy produkcyjne, 2 świadczące usługi profesjonalne i po jednej z sektora usług finansowych i budownictwa. Instytut Great Place to Work® uhonorował na Liście Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2014 aż 24 firmy. Uroczystość ogłoszenia tegorocznych laureatów miała miejsce 26 marca 2014 w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
  Instytut Great Place to Work® ogłosił Listę Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce po raz szósty, ale na świecie badanie ma już ponad dwudziestoletnią historię. Nagrody były przyznawane w 3 kategoriach, zależnych od wielkości zatrudnienia: firmy zatrudniające poniżej 50 osób, firmy zatrudniające poniżej 500 osób i te o zatrudnieniu przekraczającym 500 pracowników. Na tegorocznej Liście pojawiło się aż 8 firm debiutujących w rankingu Najlepszych Miejsc Pracy. Pozostali laureaci gościli już na Listach w ich ubiegłych edycjach. Przyznano także 2 nagrody specjalne.

  More
 • Outsourcing IT

  Szanowni Państwo,

  zapraszamy na konferencję Outsourcing IT, która odbędzie się 31 marca w Hotelu Courtyard, strona wydarzenia: http://gigacon.org/outsourcingIT_warszawa/marzec/2014

  BEZPŁATNA* rejestracja pod adresem: http://gigacon.org/outsourcingIT/warszawa_marzec/2014/rejestracja

  Wśród poruszanych tematów, między innymi:

  More
 • Sqam-150x41

  ISTQB Advanced Test Analyst

  ISTQB Advanced Test Analyst

  Zwiększ swoje szanse i zdaj egzamin na międzynarodowy certyfikat.

  http://sqam.org/istqb-advanced-test-analyst

  14-17 kwietnia 2014r., Warszawa- 4-dniowe szkolenie

  More
 • Sqam-150x41

  Akredytowane Szkolenie Podstawy Zarządzania Wymaganiami REQB

  Akredytowane Szkolenie Podstawy Zarządzania Wymaganiami REQB
  z egzaminem REQB Foundation Level

  www.sqam.org/reqb-podstawy

  Cena dla użytkowników http://pracait.com/ i czytelników SDJ

  7-8 kwietnia 2014r. Warszawa

  More
 • Sqam-150x41

  Odbierz rabat na Akredytowane szkolenie Podstawy testowania oprogramowania (ISTQB)

  Akredytowane szkolenie Podstawy testowania oprogramowania (ISTQB) z egzaminem ISTQB Foundation Level

  http://sqam.org/podstawy-testowania-oprogramowania-istqb

  26-28 marca 2014r., Warszawa- Ostatnie Wolne miejsca
  23-25 kwietnia 2014r., Warszawa- Pewny termin
  28-30 maja 2014r., Wrocław
  Zapisz się już teraz http://sqam.org/podstawy-istqb-wwrocla

  More
 • Contica_logo

  Z wiedzą bywa różnie

  HTML jest chorobą przenoszoną drogą płciową, MP3 to robot z filmu „Gwiezdne Wojny”, a USB oznacza skrót od nazwy europejskiego kraju. Tak przynajmniej sądzi przeciętny Amerykanin. Serwis Vouchercloud.net przeprowadził badanie, które pokazało, że wiedza o najnowszych technologiach wymaga, delikatnie mówiąc, uzupełnienia.

  More
 • Dwo

  Dni Wolnego Oprogramowania

  Dni Wolnego Oprogramowania‘14 to jedna z największych bezpłatnych konferencji Open Source w Europie. W dniach 28-30 marca 2014 roku w Bielsku-Białej na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej już po raz siódmy spotkają się uczniowie szkół średnich, studenci, ludzie z branży IT oraz wszyscy, dla których wolność i społeczność open source są ważne.

  More
 • AZURE Czy będziemy bujać w obłokach?

  Przy każdym starcie biznesu w sieci pojawia się dylemat dotyczący infrastruktury. Co wybrać – mocniejsze serwery i ryzyko, że nie będą wykorzystane, czy inwestycję w słabszy sprzęt, który może mieć problem z obsłużeniem wszystkich zainteresowanych. Ostatnio coraz popularniejsza jest trzecia droga – chmura.

  More
 • Praca w IT okiem HR-owca

  Oferujemy pracę nie tylko finansistom lecz również profesjonalistom z różnych obszarów wiedzy, takich jak IT.

  More
 • Proste i uniwersalne sortowanie w tabelkach za pomocą refleksji i typów generycznych

  Czasem możemy się spotkać z aplikacją, w której mamy wiele tabelek budowanych na podstawie przeróżnych obiektów (źródeł danych). Oczywiście nikomu się nie chce przygotowywać kodu osobnego dla każdej tabelki, więc wypadałoby zbudować szablon, z którego moglibyśmy korzystać w dowolnym miejscu.

  More
 • Analiza ryzyka w testowaniu mobilnych aplikacji bankowych

  W ciągu ostatnich lat bankowe usługi mobilne przeszły ogromny rozwój – od potwierdzania operacji przez SMS, do pełnej obsługi operacji bankowych wykonywanych za pomocą dedykowanych aplikacji na urządzenia typu smartfon czy tablet.

  More
 • Rola IT w organizacji

  Dział IT powinien dostarczać biznesowi narzędzi i usług potrzebnych do prowadzenia firmy oraz dbać, aby były one bezpieczne zarówno na etapie wdrażania, jak i eksploatacji. IT skupia się nie tylko na najnowszych rozwiązaniach, doskonałości technologicznej i miłości do gadżetów, ale stanowi również stanowi integralną część organizacji, której celem nadrzędnym jest osiągnięcie zysku w biznesie.

  More
 • Sdj022014

  AZURE - Czy będziemy bujać w obłokach? (SDJ 2/2014 - pobierz za darmo)

  W celu pobrania magazynu należy zapisać się na newsletter. Po kliknięciu na przycisk “Kliknij i pobierz artykuł za darmo” zostaniesz poproszony o podanie swojego adresu mailowego. Adres mailowy podawany jest tylko raz i weryfikowany za pomocą linka aktywacyjnego przesłanego na twój adres mailowy.
  Osoby, które zapisały się na nasz newsletter proszone są o ponowne podanie adresu mailowego w celu weryfikacji, czy są zapisane na naszej liście mailingowej. Po podaniu adresu powinien pokazać się bezpośredni link do pobrania magazynu.

  UWAGA
  1. Po aktywacji newslettera, trzeba jeszcze raz kliknąć na przycisk “Kliknij i pobierz artykuł za darmo”, aby pobrać pismo w PDF-ie.
  2. W przypadku nie dotarcia linka prosimy sprawdzić katalog SPAM w swojej skrzynce mailowej. Jeżeli tam nie ma linka aktywacyjnego prosimy spróbować użyć innego adresu mailowego u innego dostawcy.

  More
 • Securing CentOS and Solaris 11 with Puppet

  Puppet is system administration automation software from Puppet Labs (http://puppetlabs.com). It has gained a lot of popularity, and rivals other automation/orchestration software such as Chef and Ansible. In this article, Toki will detail how security can be managed on CentOS 6.x and Solaris 11.1 hosts with Puppet 3.×. Some familiarity with Puppet or some other automation software, as well as a Linux/UNIX system administrator audience, is assumed.

  More
 • Interview with Peter N. M. Hansteen

  Peter N. M. Hansteen is a consultant, writer and sysadmin from Bergen, Norway. A longtime freenix advocate and during recent years a frequent lecturer and tutor with emphasis on FreeBSD and OpenBSD, author of several articles and “The Book of PF”. He writes a frequently slashdotted blog at http://bsdly.blogspot.com/.

  More